Rynek Pracy

PostNapisane: N, 12 września 2010, 17:27
Łukasz Wywiał napisał(a):Może na tym tle śląskie wypada nieźle ale to ciągle 169 301 zarejestrowanych pod koniec sierpnia. W samym Sosnowcu ponad 10 tyś. Chociaż w lutym w województwie bezrobotnych było prawie 190 tyś. (dane za WUP Katowice).
Niby bezrobocie zaczęło spadać (przynajmniej w statystykach), to jednak jestem ciekawy jak sytuacja będzie wyglądać pod koniec roku.

Będzie wyglądać gorzej, z reguł zimą jest najgorzej bo pracownicy sezonowi zasilają liczbę bezrobotnych.
Obrazek
PostNapisane: Pn, 13 września 2010, 10:03
wracając do wątku krajowego - spróbowałem nanieść dane o wielkości gospodarstw rolnych (innego wskaźnika na razie nie znalazłem)
ale zadziwiająca zbieżność właśnie wielkości gospodarstw z wskaźnikiem bezrobocia (a nie ich ilości, których podobno - do sprawdzenia - jest więcej na wschodzie kraju)
Załączniki
nalozonamapawielkoscigospodarstw.jpg

PostNapisane: Pn, 13 września 2010, 20:31
Z rolnikami tak to już jest, że mają ten swój KRUS, który nie do końca się bilansuje. Z drugiej strony to właśnie w regionach typowo rolniczych bardzo częstym zajęciem są prace sezonowe (tak więc wskaźnik bezrobocia zależy od pory roku)... :P

Inną formą zajęć sezonowych jest agroturystyka oraz organizacja wypoczynku "mieszczuchom" ... 8-)

Wojciech Pudlo napisał(a):wracając do wątku krajowego - spróbowałem nanieść dane o wielkości gospodarstw rolnych (innego wskaźnika na razie nie znalazłem)
ale zadziwiająca zbieżność właśnie wielkości gospodarstw z wskaźnikiem bezrobocia (a nie ich ilości, których podobno - do sprawdzenia - jest więcej na wschodzie kraju)

PostNapisane: Pn, 15 lipca 2019, 10:10
Polecam ciekawy artykuł jak legalnie zatrudnić pracownika z ukrainy.
Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje